Technologia

Produkcja w naszym zakładzie odbywa się tylko i wyłącznie z wysokiej jakości surowców. Cały proces od ekstruzji przez termoformowanie po nadruk przebiega pod czujnym okiem naszych specjalistów. Dzięki czemu jesteśmy pewni swoich produktów.

Wyślij zapytanie już dziś!

Jeśli masz pomysł, ale nie wiesz jak go zrealizować skontaktuj się z nami.

WYKORZYSTAJ NASZE TECHNOLOGIE DO STWORZENIA WŁASNYCH OPAKOWAŃ

ekstruzja usługi2

Ekstruzja

Granulat tworzywa sztucznego wraz z komponentami uszlachetniającymi jest zasysany podciśnieniowo do dozownika grawimetrycznego. Odważone i zmieszane komponenty, grawitacyjnie napełniają lej wytłaczarki. W układzie plastyfikacyjnym wytłaczarki mieszanka surowców jest transportowana, mieszana, nagrzewana i sprężana. Uplastycznione tworzywo pod optymalnym ciśnieniem realizowanym przez pompę zębatą przepływa przez płaską głowicę formującą, przybierając postać wstęgi o zadanej grubości. Następnie wstęga podlega kalandrowaniu i schłodzeniu na walcach stalowych. Gotowa folia nawijana jest w postaci rolek.
Wyposażenie maszyny umożliwia produkcję folii wielowarstwowych, co pozwala na użycie do warstwy środkowej materiałów z wewnętrznego obiegu recyklingowego. Warstwy zewnętrzne folii są uszlachetniane dodatkami poprawiającymi wygląd i parametry folii. Mogą być też barwione.

Termoformowanie

Rola folii zakładana jest na urządzenie odwijające, z którego jest podawana na walce wstępnego podgrzewania. Następnie jest przekazywana do strefy nagrzewania właściwego i transportowana przez tą strefę na łańcuchach zębatych aż do uzyskania odpowiedniej plastyczności i zadanych temperatur. Tak przygotowana plastyczna folia przy użyciu dedykowanego narzędzia jest formowana w pożądany kształt. W narzędziu następuje wstępne mechaniczne rozciąganie folii, po czym następuje właściwe doformowanie za pomocą sprężonego powietrza. Powietrze to dociska plastyczną folię do gniazda formy uzyskując precyzyjne odwzorowanie kształtu formy. Po uformowaniu wyrób jest schładzany a następnie wycinany z folii. Kolejnym etapem jest wypychanie produktów do sztaplarki, gdzie następuje układanie i liczenie. Końcowym etapem jest pakowanie wyrobu gotowego.

termoformowanie - usługi2
drukowanie usługi2

Nadruk (offset)

Pojemniki nakładane są na podajnik, który za pomocą taśm transportowych i ślimaków dostarcza je do maszyny. Pierwszym etapem procesu jest aktywacja powierzchni pojemników, w celu nadania żądanej przyczepności farb do warstwy zewnętrznej kubków. Następnie nisko migracyjne farby UV są przenoszone z sekcji farbowych poprzez system wałków na cylindry z kliszami (na których znajdują się matryce drukarskie z grafiką). Klisze fotopolimerowe odwzorowują nadruk na gumie offsetowej. Bezpośredni, sekwencyjny kontakt drukowanej gumy offsetowej z powierzchniami pojemników powoduje przekazanie nadruku na kubek. Zadrukowany kubek trafia do sekcji suszenia i utwardzania farby promieniami UV. W procesie drukowania nie są używane żadne rozpuszczalniki. Po wysuszeniu kubek jest transportowany podajnikami do urządzenia liczącego i sztaplującego. Ostatnim etapem jest pakowanie wyrobów gotowych.

WZORY NA ZAMÓWIENIE
NIEKONWENCJONALNE WZORY OPAKOWAŃ

Aby sprostać wszelkim Państwa potrzebom proponujemy produkcję niekonwencjonalnych wzorów opakowań na specjalne zamówienie.

psplasty-logo

"Multipack Europe cenię przede wszystkim za szybkość realizacji zamówień i wysoką jakość produktów!"

osm_logo

"Elastyczne podejście do klienta, dobra komunikacja i towar zawsze na czas!"